Fraud Blocker İngilizce bilgisi gerekiyor mu?
1.Ünite - 5.Ders

İngilizce bilgisi gerekiyor mu?

Videoda bahsetmedim ancak ingilizce biliyor olmanın başka bir avantajı ise yurtdışına çalışmanıza imkan sağlaması. İngilizce bilen bir yazılım geliştirici olarak, oturduğunuz yerden tüm dünyaya iş yapabilirsiniz.

Sonuç olarak ingilizceyi hiç bilmemeniz veya az bilmeniz programlama öğrenmeye başlamak için engel değil. Zaten kursumuzun içeriği Türkçe. Tüm konuları detaylı olarak Türkçe anlatıyoruz. Aklınızda "Önce ingilizceyi halledeyim, sonra programlama öğrenirim." şeklinde bir düşünce olmasın. İngilizce konusunda kendinizi eksik hissediyorsanız, programlama ile paralel bir şekilde ingilizce çalışmanızı tavsiye ederim.


İngilizce içeriğe sahip kurslar/eğitimler daha mı iyi?

Yazılım sektörünün anadilinin ingilizce olduğundan ve içeriklerin büyük oranda ingilizce dilinde üretildiğinden bahsettik. Bu durumda bazı kişiler İngilizce anlatıma sahip kursların, Türkçe anlatıma sahip kurslardan her koşulda daha iyi olduğunu düşünüyor. İnternette "Eğer ingilizceniz iyiyse, doğrudan ingilizce kaynaklara yönelmenizi tavsiye ederim." gibisinden yorumlar okuyorum. İngilizce hazırlanmış içeriklerin/kursların daha iyi olacağı düşüncesi doğru değil. İnsanların bu düşünceye sahip olmasının nedeni yazılım alanında üstünkörü hazırlanmış, kalitesiz içeriğe sahip olan Türkçe kaynak sayısının çok fazla olması.

Bir eğitimin iyi olup olmadığını pek çok kriter belirler. Bu kriterlerin bazılarını şöyle sıralayabiliriz;

  • Doğru bilgiler içermesi

  • Terminolojinin doğru kullanılması

  • Eğitmenin öğretme/anlatma becerisinin iyi olması

  • Eğitmenin anlattığı konuya hakim olması

  • Müfredatın iyi hazırlanmış olması

  • Sistematik ve detaylı bir anlatım şeklinin benimsenmesi

Yukarıdaki kriterleri dikkate alarak, bizim kursumuz ile İngilizce dilinde hazırlanmış kursları karşılaştırabilirsiniz. Bunu yapmak için Google'a "Introduction to Programming Course" yazarak arama sonuçlarındaki kursları inceleyebilirsiniz. Bu kursu satın almadan da karşılaştırma yapabilmeniz için yaklaşık 20-25 tane dersi herkese açık şekilde yayınlayacağım. Sisteme üye olmadan da bu dersleri izleyebilirsiniz. Karşılaştırma sonunda kursumuzun ne kadar sistematik ve detaylı hazırlandığını ve bu alandaki en iyi kurslardan birisi olduğunu göreceksiniz.

WhatsApp