Programlamaya Giriş (Yazılıma Başlangıç Kursu)

Progralamaya Başlangıç Kursu

Eğitim Hakkında


Bu kurs yazılım geliştirme/programlama alanında hiçbir bilgisi olmayan ve sıklıkla "Yazılım geliştirmeye/programlama öğrenmeye nereden başlayabilirim?" şeklinde sorular soran kişiler için hazırlanmış bir başlangıç eğitimidir.

Kursun amacı; programlama mantığını kavratmak, kişilerin algoritma geliştirme becerilerini güçlendirmek ve kişileri bir programlama dilini öğrenmeye başlamak için hazır hale getirmektir.

Kurs boyunca konu anlatımlarında ve uygulamalarda C# programlama dili kullanılacaktır. Ancak bu kursun amacı A'dan Z'ye tüm detayları ile C# programlama dilini öğretmek değildir. C# programlama dili yalnızca bir araç olarak kullanılacaktır.

Bu kursu diğer kurslardan ayıran en temel özellik sistematik ve detaylı bir anlatıma sahip olmasıdır.

Temel seviyede bilgisayar kullanabiliyor olmanız ve kişisel bir bilgisayarınızın olması bu kursa katılabilmeniz için yeterlidir.

Eğitim Süreci Nasıl İlerliyor?


 • 1

  Önce tanışma dersi

  Kursa yeni kaydolan öğrencilerin ilk olarak tanışma dersine katılmaları gerekiyor. Bu derste kurs hakkında detaylı bir sunum yapıyoruz. Ardından öğrenciler ile tanışıp, motivasyonlarını öğreniyoruz.

 • 2

  Derslerin izlenmesi

  Tanışma derslerinin ardından öğrenciler dersleri izlemeye başlıyorlar. Öğrenci panelinde örnek olması amacıyla oluşturulmuş bir çalışma planı var. Bu çalışma planı hangi hafta hangi dersin izlenmesi gerektiğini gösteriyor. Öğrenciler bu çalışma planına uygun olarak ilerleyebilirler. Veya kendilerince bir çalışma rutini de oluşturabilirler.

 • 3

  Haftalık soru-cevap dersleri (Canlı dersler)

  Her hafta canlı olarak Google Meet üzerinden soru-cevap dersleri yapıyoruz. Bu derslere katılmak isteğe bağlı. Sorusu olan öğrenci gelip canlı derste sorusunu soruyor.

 • 4

  Kurs sonunda mentörlük görüşmesi

  Kursu başarıyla tamamlayan öğrenciler ile tek tek görüşme yapıyoruz. Bu görüşmenin amacı ileriki süreçler için öğrenciyi doğru bir biçimde yönlendirmek. Öğrenci bundan sonra ne yapacak, hangi programlama dilini öğrenip hangi alana yönelecek gibi konuları konuşuyoruz.

Müfredat


Paylaş


₺2500

  Tanışma dersi (canlı)
  Derslere ömür boyu erişim
  Her hafta soru-cevap dersi (canlı)
  Birebir danışmanlık (2 saat)
  Kurs sonunda rehberlik görüşmesi

Kupon kodu uygula

Ünite Sayısı
10
Ders Sayısı
317
Kurs Süresi
64 saat 34 dakika

WhatsApp